Uudised

Jooksvad uudised Tartumaa kultuurielus - koosolekud, seminarid, teadaanded jne

Kultuurikojale meeldib

PDFPrindiSaada link

Eesti Kultuuriseltside Ühendusel on juba mõnda aega uus koduleht... 

 

Eesti Kultuuriseltside Ühendus   vaata ja uuri!  

 

Kalendrisündmusi saab vaadata siit!              vaata ja uuri!  

 

 

Kirjutas Administrator 03. Jaanuar, 2017

Mis on kultuuri väärtus?

PDFPrindiSaada link

Eesti Kultuuri Koda kutsub visioonikonverentsile, „Mis on kultuuri väärtus?“, Haapsallu, 21.-22. novembril.

Konverentsi programm, osalustasude ja konverentsi korralduslik info Eesti Kultuuri Koja kodulehel ning oleme leitavad ka näoraamatus.  

Registreeru konverentsile!

Arutleme, mõtleme, jutustame oma lugu. Tutvume, tunnustame ja veedame aega - nõnda muudame oma kultuurielu tähenduslikuks, nõnda loomegi oma kultuuri!

Tule ja saa osa!

Konverentsi modereerib Martin Aadamsoo, Eesti Kultuuri Koda.

PROGRAMM: kliki "Loe lisa..."

 

Kirjutas Administrator 28. Oktoober, 2014

Loe lisa...

Helivõimendus

PDFPrindiSaada link

Koostöös MTÜ TRISKELE ja MTÜ TRAKS pakume:

Helivõimendusteenus (KOP kaasrahastatud projekt) Tartu harrastuskultuuri viljelejatele (folklooriansamblid, lastekollektiivid, rahvatantsurühmad) - Yamaha 16/6cx usb + Behringer Eurolive Active 1000-Watt 2-Way 15" PA Speaker System with MP3 Player.

 

Kirjutas Administrator 31. August, 2014

Loe lisa...
 

Filmilevi- ja kinoteemaline foorum Tartus

PDFPrindiSaada link

 

10. mail toimub Tartus filmilevi- ja kinoteemaline foorum, kus tähelepanu keskmes on filmilevi ning kinovõrgustiku olukord ja tulevikuväljavaated.


Foorum otsib lahendusi küsimustele, kuidas toimida edasi olukorras, kus maailma filmitööstus ning kinod lähevad üle digitaalsele tehnikale. Tekkiva digilõhe tõttu vajab filmipoliitika ümber mõtestamist, et oleks tagatud toimiv kvaliteetprogrammi pakkuvate kinode võrgustik, levivõimalused Eesti filmitoodangule ja maailma autorikinole. Foorumil kuulatakse, kuidas majandavad end Eesti arthouse-tüüpi kinod ja millistest toetusprogrammidest nad puudust tunnevad. Otsitakse vastust küsimusele, milline peaks olema kinode majandamismudel ning kuidas võiks jaguneda vastutus riigi, kohaliku omavalitsuse ning erasektori vahel. Väärtuslikuks kogemuseks on siin teiste riikide praktikad, mistõttu on kogemusi kutsutud jagama Norra, Suurbritannia ja Horvaatia filmivaldkonna esindajad.

"Arutelu, kuidas Eesti elanikele paremini vaadatavaks muuta Eesti filmid ja muu maailma filmiloomingu paremik, on kestnud aastakümneid. Oleme tänaseks liikunud tubli maa edasi. Nii mitmekesist ja rikkalikku programmi, nagu praegu pakuvad Tallinna kinod ja mitu rahvusvahelist filmifestivali, pole Eestis kunagi varem nautida saadud. Ent küsimus, kuidas jõuaks üle terve Eesti vaatajateni kodumaine filmiparemik (nii vastloodu kui ka klassika) on endiselt valusalt päevakorral," kommenteeris Tartus toimuva foorumi vajalikkust Eesti Kinoliidu juhatuse esimees Jaak Lõhmus. "Digikinovõrgustiku puudumine meie maal ähvardab tekitada piirist piirini ulatuva vaakumi nii Eesti filmide kui ka nende filmide kättesaadavuse osas, mida on tavatsetud nimetada "väärtfilmideks". Ja mis seal rääkida, on oht, et ka need filmid, mida on kutsutud "kommertsfilmideks", ei jõua varsti paarist suuremast linnast kaugemale."

Ettekannetega esinevad ja oma kogemusi ning visioone jagavad nii Eesti filmiasjatundjad kui ka väliseksperdid: Norra kinode üleriikliku digiteerimise projektijuht Jørgen Stensland, Šotimaa kinovõrgustiku arendaja ning projekti Screen Machine eestvedaja Ron Inglis, Horvaatia kinode digiteerimisprojekti koordinaator Tina Hajon, Sony Digital Cinema esindaja Tore Mortensen, Eesti Filmi Instituudi juhatuse liige Edith Sepp, kino Sõprus programmijuht Tiina Savi ning kodanikukino arendaja Mikk Rand. Üritust modereerib PÖFFi juht Tiina Lokk.

Foorumit korraldab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond koostöös Eesti Filmi Instituudi, Pimedate Ööde Filmifestivali, Tartu Elektriteatri, Briti Nõukogu ja Eesti filmitööstuse klastriga EASi toel.

Lisainfo:
Külli Aleksanderson
kultuuriteenistuse juhataja
Tartu linnavalitsuse kultuuriosakond
Tel. +372 736 1358
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

Kirjutas Administrator 09. Mai, 2013

ERM ootab jüripäeva tähistama

PDFPrindiSaada link

ERM ootab jüripäeva tähistama

Eesti Rahva Muuseum ootab kõiki jüripäeval, 23.aprillil kell 16 ERMi näitusemajja (J. Kuperjanovi 9, Tartu).

Kell 16 arutlevad Anti Selart, Lauri Vahtre jt raamatu „Eesti ajalugu II“ üle. Arutelu on võimalik jälgida ka veebi vahendusel www.erm.ee/otse

Kell 18.15 meenutatakse Jüriöö ülestõusu ja alustatakse ERMi „kolimist“. Külalistele tutvustatakse esemeid, mis asetatakse 30. aprillil ERMi uue hoone nurgakivisse.

Lisainfo: Tõnis Lukas, direktor, telefonil 725 0403 või e-posti aadressil tonis.lukas(at)erm.ee

 

Kontakt:

Reimo Rehkli
Eesti Rahva Muuseumi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist
Tel. 7 350 448
Mob. 5647 7603
www.erm.ee

 

Kirjutas Administrator 22. Aprill, 2013

 

Lehekülg 1 / 3

Toetajad

Projekti "Kaasav kultuurikorraldus Tartumaal" kaasrahastas
SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital