TAS pressiteade

PDFPrindiSaada link

TARTUMAA ARENDUSSELTSI PRESSITEADE

LõUNA-EESTI OTSIB AVASTAMIST VÄÄRT PAIKU

ALATES JÄRGMISE AASTA SUVEST ON LÕUNA-EESTIS VÕIMALIK VAADATA SIINSET PIIRKONDA LÄBI AJAKIRJA NATIONAL GEOGRAPHIC KOLLASTE AKENDE. MAASTIKELE PAIGALDATAVAD SÄRAVKOLLASED RAAMID JUTUSTAVAD LUGU ÜHEST ERILISEST PAIGAST VENEMAA JA LÄTI KÕRVAL NING EUROOPA LIIDU PIIRIL, KUHU VEEL EI ULATU URBANISEERUNUD JA SUURTÖÖSTUSLIK MAAILM. PROJEKTI KORRALDAJAD KUTSUVAD ÜLES LÕUNA-EESTI KOGUKONDI ÜLES SIINSETE AVASTAMIST VÄÄRT PAIKADE LEIDMISEKS JA IDEEVOORU ESITAMISEKS.

Koostööprojekti, mida veavad eest viis Lõuna-Eesti Leader tegevusgruppi ja mille partneriteks on siinsed turismiarendajad ja ajakiri National Geographic, eesmärkideks on siinsele piirkonnale tuntuse ja külastajate toomine ning piirkonna identiteedi tugevdamine. Kuusteist siia paigaldatavat kollast akent loovad täiendava põhjuse avastada ja külastada Lõuna-Eestit. Koos akna lähikonnas paiknevate turismiteenuste pakkujatega luuakse teemamarsruutid, mis tutvustavad siinset loodust, kultuuri, aktiivse puhkuse võimalusi ja ka väikeettevõtlust ning säästvaid lahendusi.

Tartumaa Arendusseltsi tegevjuhi Kristiina Liimandi sõnul sai idee alguse Hollandis asuvast Groningeni piirkonnast, kuhu paigaldatud kaksteist akent koos teemamarsruudiga tõid piirkonda pooleteise aasta jooksul kaks korda rohkem külastajaid. Tartu-, Võru-, Valga- ja Põlvamaa kollaste akende kampaania „Elu kahe maailma piiril" ootab siinset piirkonda avastama nii sise- kui väliskülastajaid.

Ideevoor Lõuna-Eesti avastamist väärt paikade leidmiseks on avatud ja kestab kuni 10.jaanuarini 2013. Saabunud ettepanekutest teeb žürii valiku jaanuarikuu lõpuks. Ideevooru kutse ja lisainfo on saadaval aadressil http://goo.gl/aUOe5.

Lisainfot jagavad Leader Lõuna-Eesti tegevusgrupid: Piiriveere Liider, Põlvamaa Partnerluskogu, Tartumaa Arendusselts, Valgamaa Partnerluskogu, Võrumaa Partnerluskogu.

Projekti tutvustava video leiate Youtube'ist: http://youtu.be/8T6DqULAMVM

Lisainfo:

Kristiina Liimand
Tartumaa Arendusselts tegevjuht
Tel 53409873
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Rohkem infot: http://goo.gl/A0Kft

Toetajad

Projekti "Kaasav kultuurikorraldus Tartumaal" kaasrahastas
SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital