Võnnu Keskkooli noored Intellektikal

PDFPrindiSaada link

Kasutaja hinnang: / 1
ViletsParim 

Võnnu Keskkooli noored käisid Intellektikal õpilasfirmat tutvustamas

Kelly Uluots

Tartu Näituste messikeskuses  toimus  15.-16.  veebruaril  INTELLEKTIKA,  mille  missioon  on väärtustada haridust, aktiivsust, loovust ning uudseid ideid. Väljapanekutega olid esindatud mitmed koolid, sealhulgas  Võnnu Keskkooli  noorte loodud õpilasfirma Õun, mille loojad on 11. klassi õpilased Jaanus Ehrlich, Marek Madissalu ja Rauno Saar. Õpilasfirma loomist ja tegemisi tutvustas Õuna direktor Jaanus Ehrlich.

Õpilasfirma loomise mõte saadi koolis käinud Tartu Ärinõuandla spetsialistilt  Kaire Valgelt,  kes julgustas hakkajaid noori oma ettevõtteid looma.  Selgituseks: õpilasfirma on mitteametlik firma, mille eesmärk on aidata õpilastel hinnata ja mõista ettevõtluse rolli ühiskonnas. Ühes ettevõttes peab olema vähemalt kolm liiget.

ÕF Õun on keskendunud elektroonika konstruktoritele. Ideed on saadud koolitundidest ja seepärast on Jaanus kindel, et füüsikatundides saavad konstruktorid praktilisteks  õppe­vahenditeks. Tema sõnul on paar kooli  nende toodete vastu juba huvi tundnud ning suve alguseks loodetakse maha müüa ligi 500 toodet, mis on üsna tõenäoline, kuna äri edeneb ja tööd tehakse palju. Poiste loodud toodete suur pluss on see, et neid on igaühel  lihtne kasutada, kuna kaasa antakse kasutusjuhend. Toodete hinnad on taskukohased – umbes 5-30 eurot. 

ÕF Õun on aktiivselt  tegutsenud  kuu  aega. Osaletud on lisaks  Intellektikale  veel  Tallinnas õpilasfirmade laadal. Vaatamata lühikesele tegutsemisajale ja praegu veel vähesele kogemusele plaanitakse jätkata ka järgmisel aastal ja siis võib-olla juba osaühinguna. Soovime neile parimat, sest ettevõtlikud inimesed on Eestile vajalikud ja kasulikud. 

Huvi  korral  saab  Õuna  toodete  ja  tegemiste  kohta  rohkem  infot  Facebooki  fännilehelt: https://www.facebook.com/OfOun.

Toetajad

Projekti "Kaasav kultuurikorraldus Tartumaal" kaasrahastas
SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital