SEKTSIOON: "Kultuurilood" - Blogi stiil

Puhja Seltsimaja 105

PDFPrindiSaada link

Sündmus: August Kitzbergi laulumäng "KOSJASÕIT" 
115 aastat esimesest muusikalavastusest maanäitelaval

Aeg: 24.03.2012
Koht: Puhja Seltsimaja
Korraldaja: Puhja Seltsimaja näitering

Fotoalbum: fotoalbum.ee

"Vaimustus see on peamine, sest ajakirjanik ilma vaimustuseta on kui kelluke mis ei helise, on kui vana mõraga pada", umbes nii rääkis August Kitzbergi laulumängus "Kosjasõit" lehemees Kägu (Jüri Šanin). Just vaimustust näitas üles hulk kohalikku Puhja rahvast ja kaugemaltki, sest Puhja seltsimaja näiteringi ja naiskoor Läte ühistegemisel tähistati 24. märtsil 2012 "Kosjasõiduga" Puhja seltsimaja 105. aastapäeva ja 115 aastat esimesest muusikalavastusest maanäitelaval.

Viimati uuendatud Neljapäev, 16 August 2012 09:39
 

Kirjutas Administrator 24. Märts, 2012

Loe lisa...

Rahva kultuuripäev Alatskivil

PDFPrindiSaada link

Sündmus: Rahva kultuuripäev Alatskivil
Aeg:16.03.2012
Koht: Alatskivi Kunstide Kool, Alatskivi loss
Korraldaja: Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts, Alatskivi vallavalitsus


TARTUMAA KAASAVA KULTUURIKORRALDUSE TÖÖGRUPI KÜLASKÄIK ALATSKIVILE

16. veebruaril väisasid projekti „Kaasava kultuurikorraldus Tartumaal” töögrupi liikmed Jaanus Karlson, Kadri Leivategija, Meris Tammik, Merle Ilm, Tiina Konsen, Margit Reinkubjas ja Ülle Kool koos Tartumaa rahvakultuuri spetsialisti Astrid Hallikuga Alatskivi valda. Külastati Alatskivi Kunstide Kooli ja Alatskivi lossi.

Viimati uuendatud Neljapäev, 19 Aprill 2012 11:58
 

Kirjutas Administrator 16. Märts, 2012

Loe lisa...

 

Meeste käsitööde näitus-müük

PDFPrindiSaada link

Sündmus: Meeste käsitööde näitus-müük.
Aeg: 27. veebruar kuni 7. märts
Koht: Puhja Seltsimaja
Korraldaja: Puhja Seltsimaja

 

Kui jaanuarikuus võisid Puhja Seltsimaja külastanud uudistada Heino Prosti vanade fotode väljapanekut, siis vabariigi aastapäeva järel avasime meeste käsitööde näitus-müügi, mida sai vaadata kuni naistepäevani. Eksponeeritud oli 22 mehe tööd, pooled neist puhjalaste, teine pool kaugemalt pärit meistrite looming. Näitusel võis näha järgmiste meeste töid: Voldemar Kõnnussaar (Puhja), Olev Norman (Puhja), Juho Kähara (Puhja), Andrus Luts (Puhja), Johannes Sarnit (Tartu), Allan Norman (Puhja), Endel Koppel (Puhja), Kaarel Tuvike (Puhja), Urmas Udso (Räpina), Ülev Telvar (Tartu), Paul Lääne (Tartu), Heikki Põldma (Tartu), Alar Tamm (Tartu), Andrus Rattasepp (Palupera), Martti Kalamees (Luunja), Toivo Annuk (Palamuse), Andrus Sepp (Puhja), Priit Sepp (Puhja), Peeter Sepp (Puhja), Paul Sepp (Puhja), Kalle Aasmets (Elva), Endel Aadusoo (Tartu). Suur tänu meistritele meeldiva koostöö eest!

Tekst  Kaja Udso

Viimati uuendatud Neljapäev, 16 August 2012 08:42
 

Kirjutas Administrator 27. Veebruar, 2012

 

V Tartumaa Talvine Tantsupidu

PDFPrindiSaada link

Sündmus: V Tartumaa Talvine Tantsupidu
Aeg:18.02.2012

Koht: Kambja

Korraldaja
Pille Tammelan
Kui laupäevane hommikupäike hakkas koolimaja aknast sisse paistma, oli juba pooled
Tartumaa talvise tantsupeo meenetaldrikud kirjad peale saanud . . .
Ootasime kõik pikkisilmi seda tänavust Tartumaa talvist tantsupidu, nüüd on ta möödas ja üks ilus mälestus jällegi ajaraamatus. Peale Viljandis toimunud talvist tantsupidu, kus külma oli 23 kraadi lubasid korraldajad, et Tartumaa talvisel tantsupeol on ilm mitme kraadi võrra soojem. Lubadus sai täidetud ja lisaks telliti veel kaunis õhtupäike.
Tänavune tantsupidu oli meil juba viies. Viis aastat - igal peol oma nägu, erinevad osalejad, erinevad tantsud, ettearvamatud ilmastikuolud. Aastad pole olnud vennad. Sel aastal oli kohal rekord arv tantsijaid – 350, oli õige mitmeid uusi tulijaid, millest meie, korraldajad ainult siirast rõõmu tundsime.
Pidu algas vallamaja väravata juures, kus rongkäigu ninas võtsid kohad sisse kollektiivide vimlid ja lipud, nende taga veeres mürtsuva muusikaga heliauto, ning edasi kirev rodu Kägarat tantsivad rahvatantsijad. Kuna politseilt oli saadud luba tee lühiajaliselt hõivamiseks, siis kasutasime seda maksimaalselt ära ning autod andsid meile aupaklikult teed ja tervitasid meid ergutavate signaalitörtsuga. Rongkäigu esimene osa moodustas kooli parklas juba esimesi tantsuringe, kui „saba” alles teel mäkke rühkis.
Viimati uuendatud Neljapäev, 19 Aprill 2012 11:28
 

Kirjutas Administrator 18. Veebruar, 2012

Loe lisa...

 

Tartumaa XIV liikumisrühmade päev

PDFPrindiSaada link

Sündmus: Tartumaa XIV liikumisrühmade päev
Aeg: 10. veebruar
Koht: Puhja Seltsimaja
Korraldaja: Puhja Seltsimaja

Puhja Seltsimajas toimus 10. veebruaril järjekorranumbrilt 14. Tartumaa liikumisrühmade päev, millest võttis osa 186 tantsijat-juhendajat Tartumaa erinevatest paikadest. Kõige enam oli osalejaid Elvast- 62 tantsijat, Rõngust 41 ja Nõost 40 tantsijat. Lisaks osalesid liikumisrühmade päeval Konguta ja Sillaotsa tantsijad. Kahjuks loobus viimasel hetkel osalemisest mitme tantsija haigestumise tõttu Luunja tantsutrupp.

Nagu alati, võistlesid ka sel korral tantsijad ja tantsud kolmes vanuserühmas. Seekord oli tantse hindamas ja juhendajatel nõu andmas žürii koosseisus: Anne Tamm-Kivimets (Tartu Just Tantsukooli juhataja ja tantsuõpetaja), Evelyn Tuul (tantsuõpetaja-koreograaf) ja Ave Lääne (tantsuõpetaja-koreograaf). A- vanusegrupis saavutas võidu Elva RN-stuudio tants „Nukupood“, B-vanusegrupis võitis Nõo tantsutrupi „Triiniks“ tants „Ennast avastades“. Kõige vanemas, C-vanusegrupis, läks võit samuti „Triiniksile“ - sedakorda tantsu eest „Tüdrukute lugu“. Ürituse toimumist toetas Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp ja Puhja Vallavalitsus. Puhja Seltsimaja tänab kõiki osalejaid ja toetajaid. Uute kohtumiste ja tantsimisteni!

 

Tekst: Kaja Udso

Viimati uuendatud Esmaspäev, 23 Aprill 2012 16:19
 

Kirjutas Administrator 10. Veebruar, 2012

 

Lehekülg 3 / 4

Toetajad

Projekti "Kaasav kultuurikorraldus Tartumaal" kaasrahastas
SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital